Letní Turistické noviny 2021

31.05.2021

Turistická oblast Znojemsko a Podyjí má konečně své vlastní Turistické noviny! Od roku 2021 je začala vydávat destinační společnost ZnojmoRegion.

Návštěvníci renomovaných turistických oblastí už si zvykli, že na ně v místě jejich pobytu čekají turistické noviny a časopisy s informacemi o aktuální nabídce regionu. Od června 2021 je nově najdou i v turistické oblasti Znojemsko a Podyjí. Na letošní letní sezónu se je rozhodla vydat destinační společnost ZnojmoRegion za finanční podpory Města Znojma. Jde přitom o historicky první tištěné periodikum, které souhrnně představuje turistickou nabídku celého znojemského okresu, a je přitom rozdáváno zcela zdarma. 

Atraktivní letní nabídka i praktické tipy 
Znojemsko je dlouhodobě vyhlášeno jako jedna z nejlepších rekreačních oblastí ČR pro letní dovolenou u vody a podzimní dovolenou spojenou s vínem – obsah novin je proto zaměřen na turisticky nejvytíženější období od počátku června do konce září. Cílí přitom jak na turisty, kteří zavítají do regionu poprvé, tak na pravidelně se vracející návštěvníky či místní obyvatele, kteří hledají nová a dosud neokoukaná místa. 
Turistické noviny Znojemska a Podyjí seznamují jak s TOP turistickými cíli, tak s čerstvými novinkami a kvalitními službami; doporučují nejlepší koupací místa anebo kam se vypravit za deště či v pondělí. Nechybí ani praktické tipy pro rodiny s dětmi doplněné Znojemskou hledačkou Jihomoravského muzea ve Znojmě – zábavným hledáním a luštěním úkolů v centru Znojma, během kterého se seznámí s nejvýznamnějšími památkami královského města. 

Čtenáři jistě ocení i přehlednou mapu celé oblasti s vyznačením 80 tipů na výlety, dále přehled cyklobusů na Znojemsku i s kompletním jízdním řádem, anebo kalendář akcí. Ten představuje pouze výběr akcí, jejichž termíny konání byly známy v době redakční uzávěrky v polovině května. Vzhledem k měnícím se vládním nařízením se však mohou termíny či místa konání některých z nich ještě přesunout. ZnojmoRegion proto doporučuje sledovat Kalendář akcí na svém webu www.znojmoregion.cz/akce, kde je přehled akcí neustále aktualizován a doplňován. Také je zde akcí uvedeno mnohonásobně více. Čtenáři Turistických novin se na něj snadno dostanou díky QR kódu, který u vybraných článků odkazuje na další a podrobnější informace v on-line prostředí.

ZDE najdou zájemci celé Turistické noviny on-line ke stažení a vytištění anebo jen k virtuálnímu prolistování. 

 

Bezplatný informační servis 
Turistické noviny Znojemska a Podyjí jsou zdarma k dispozici na všech regionálních informačních centrech, u členů a partnerů ZnojmoRegionu i na nejvýznamnějších turistických cílech v oblasti. Obyvatelé Znojma je také najdou jako příbal červnových radničních Znojemských listů.

Jde o velmi rozsáhlý distribuční dosah, kterým chce ZnojmoRegion nabídnout bezplatný informační servis vskutku všem a všude. Proto se rozhodl vydat noviny hned v nákladu 40.000 ks! Ukazuje se, že nejde vůbec o přemrštěné číslo – vzhledem k zájmu, který se o noviny rozpoutal zejména u ubytovacích zařízení. V budoucnu by tak mohly být i na každé recepci hotelů, penzionů i kempů v oblasti. V jejich vydávání chce ZnojmoRegion určitě pokračovat i v dalších letech.